Home Wydarzenia
Sobota, 28 marca 2020
EXECUTIVE OUTPLACEMENT
OUTPLACEMENT INDYWIDUALNY
OUTPLACEMENT GRUPOWY
KOMUNIKACJA I WIZERUNEK PRACODAWCY W ZMIANIE
PRZYWÓDZTWO I NAWIGACJA W ZMIANIE
EXECUTIVE & BUSINESS COACHING
STRATEGIC LEADERSHIP PROFILING
TEAM COACHING
KIEROWANIE KARIERAMI TALENTÓW
Wydarzenia

Zapisz się do newslettera DBM:

Adres e-mail:
 Akceptuję Regulamin Newslettera oraz Oświadczenie o danych osobowych

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA – MARZEC 2013

„Piątka z przodu jest niewybaczalna” - to cytat z jednego z head hunterów, który powiedział, że czwórka z przodu jest jeszcze wybaczalna, piątka już nie. Chodziło oczywiście o „dopuszczalny” wiek kandydatów. O biznesowej wartości doświadczonych pracowników pisze Piotr Kociołek, Partner i Master Coach z TTX Institute.

W naszym newsletterze także:
• MENEDŻEROWIE, KTÓRZY NIE CHCĄ DAĆ SIĘ ZASKOCZYĆ
• POSZUKUJĄCY PRACY W NOWEJ FORMULE SPOTKAŃ
• MEDIA FLASH
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - LUTY 2013

Pierwszym odruchem menedżera, który musi poinformować podwładnego - przyjaciela o likwidacji stanowiska jest uniknięcie rozmowy i przekazanie jej komuś innemu. To na ogół nie jest dobra droga. Nawet jeśli technicznie możliwe, to i tak fakt przeprowadzania rozmowy rozstaniowej przez kogoś innego niż bezpośredni szef budzi kontrowersje. Jak zachować się w sytuacji, gdy trzeba zwolnić kumpla pisze Paweł Gniazdowski, ekspert zarządzania karierą, szef Lee Hecht Harrison DBM w Polsce.

W naszym newsletterze także:
• NEGOCJACJE ZE ZWIĄZKAMI - CZY MUSZĄ TRWAĆ 20 DNI?
• SZUKAJĄC PRACY WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z KONKURENCJĄ
• MEDIA FLASH
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - STYCZEŃ 2013

Przełom roku to dla wielu zespołów czas do podsumowań, ale również okazja do planowania działań na kolejny rok. Szefowie zachodzą więc w głowę, jak zorganizować takie spotkanie, ile prezentacji i danych przygotować, jak zaprosić uczestników do aktywnej dyskusji i brania odpowiedzialności za zobowiązania? Z poprzednich lat wiedzą bowiem, że często takie spotkania kończą się planami i projektami, które na koniec dnia lądują w szufladzie na wieczne nigdy. O tym, co zrobić, aby zapisane projekty nie wylądowały w szufladzie na wieczne nigdy pisze Renata Tadeusiak z TTX Institute.

W naszym newsletterze także:
• O PROFILACH, KTÓRE „ZNAJDUJĄ” PRACĘ
• O KRÓTKICH WARSZTATACH CZYLI PRZYWÓDZTWO W PIGUŁCE
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - GRUDZIEŃ 2012

„Spalasz się niepotrzebnie w swych głupich zajęciach, które nie są niczym innym, jak udręką ducha, zubożeniem umysłu i marnowaniem łaski Bożej! I jakie są owoce Twych zajęć? Czyż znaczą więcej niż sieć pajęcza?”

W tym wyjątkowym, przedświątecznym Newsletterze Piotr Kociołek, Partner i Master Coach TTX Institute, zdaje niecodzienną relację z tegorocznej konferencji International Coach Federation szukając inspiracji do odnalezienia spełnienia – menedżerskiego, zawodowego, rodzinnego, osobistego…
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - LISTOPAD 2012

Przy obecnej ilości kandydatów optymalizacje informatyczne wydają się uzasadnione z punku widzenia prowadzących rekrutacje. Jednak w czasach „ręcznego” wprowadzania CV do bazy ktoś ten dokument oglądał, ktoś mógł powiązać sformułowania użyte przez mało zorientowanego kandydata z systemem kryteriów używanych w bazie.

O tym, czy automatyczna selekcja CV pogrąży marketingowych ignorantów pisze Jacek Zimnicki, konsultant w indywidualnych programach outplacement.
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - PAŹDZIERNIK 2012

Po czym poznamy, że było warto, że zainwestowany czas i pieniądze się zwróciły? O to często pyta przecież biznes. W praktyce zachęcamy do definiowania miar powodzenia projektu. I tu zwykle stajemy przed wyzwaniem określenia „nieokreślonego”. Bo po co właściwie robione są programy Talentowe? Odpowiedzi szuka Agnieszka Jagiełka, Partner Zarządzający Lee Hecht Harrison DBM.

W naszym newsletterze także:
• STWÓRZ ZAPOTRZEBOWANIE NA SAMEGO SIEBIE
• ZWOLNIENIA WE WRAŻLIWEJ SYTUACJI
• WARSZAWA, KRAKÓW, POZNAŃ i WROCŁAW PEŁNE TALENTÓW
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - WRZESIEŃ 2012

Korporacje coraz częściej wymagają międzynarodowej współpracy. Sprawa jest w miarę prosta, gdy tworzone są grupy o wspólnej tożsamości mentalnej i geograficznej, ale co zrobić, gdy członkowie zespołu reprezentują zupełnie inne tradycje kulturowe… O pracy z międzynarodowymi zespołami pisze Piotr Kociołek, szef zespołu coachów w TTX Institute.

W naszym newsletterze także:
• TALENTY NA STADIONIE NARODOWYM
• MENEDŻEROWIE W PROJEKCIE „LUNCH&LEARN”
• TNS i LHH DBM DLA BRANŻY FINANSOWEJ
• FILM WSPIERA E-LEARNING i WARSZTATY COACHINGOWE
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - SIERPIEŃ 2012

Jak powiedzieć: zacznij szukać pracy, najlepiej w innej branży, już dziś, bo jutro będzie gorzej? A jak powiedzieć to samo, ale jeszcze w środku sezonu urlopowego? Jak przekonać, że sytuacja jest na tyle wymagająca, że warto rozważyć rezygnację z planów wakacyjnych i rozpocząć intensywne poszukiwania pracy. To jedno z najtrudniejszych zadań, jakie pojawia się w ramach prowadzonych obecnie programów outplacement.
więcej >

TRANSITION&TALENT - NEWSLETTER LHH DBM POLSKA - LIPIEC 2012

Czy i kiedy stosować Programy Dobrowolnych Odejść? Na jakie zagrożenia trzeba być przygotowanym? Czy sądy nie potraktują ich jako zakamuflowanej wersji zwolnień grupowych?

O aspektach PDO w naszym Newsletterze pisze współorganizatorka cyklu konferencji „Optymalizacja Kosztów Pracy”, Ewa Badowska-Domagała z Kancelarii Prawnej GDBD.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - CZERWIEC 2012

Onet.pl: prezes Yahoo odchodzi przez CV. Scott Thompson miał ratować zagrożony portal internetowy, tymczasem sam potrzebuje pomocy, ponieważ podane przez niego dane na temat wykształcenia okazały się nieprawdziwe. To ciekawy przypadek, który mógłby zdarzyć się i u nas.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - MAJ 2012

Co piąta firma staje przed koniecznością optymalizacji kosztów pracy, najmniej o redukcje stanowisk boi się Dolny Śląsk - ponad 300 szefów HR, dyrektorów finansowych, managerów i pracowników działów personalnych…
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - KWIECIEŃ 2012

„To nie będzie miła rozmowa. W związku ze zmieniającymi się warunkami biznesowymi zdecydowaliśmy, że nowe wyzwania wymagają zmian na stanowiskach menedżerskich. Z żalem chcemy dziś porozmawiać o zakończeniu naszej współpracy…” – podobny komunikat otrzymuje każdego tygodnia w Polsce kilkudziesięciu menedżerów.
więcej >

JUŻ W KWIETNIU BEZPIECZNA OPTYMALIZACJA KOSZTÓW PRACY

Znamy już terminy konferencji Bezpieczna Optymalizacja Kosztów Pracy. Zapraszamy Państwa 3 kwietnia 2012 r. do Centrum Sztuki Współczesnej w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

W trakcie konferencji powiemy:
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - MARZEC 2012

Sąd Najwyższy orzekł, że pracownicy mogą wymieniać się informacjami o wysokości swoich pensji, mogą też pytać pracodawcę o zarobki na podobnych do swoich stanowiskach, nie mogą jednak wynosić tych informacji na „zewnątrz” firmy.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - LUTY 2012

Raport GUS na temat poszukiwania pracy poddaje w wątpliwość niektóre obiegowe sądy. Dane pokazują, że nie jest wcale oczywiste, że mężczyźni mają na rynku pracy wyraźną przewagę nad kobietami.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - STYCZEŃ 2012

ZARZĄDZAJ WŁASNYM MENTORINGIEM
”Zaskoczył mnie fakt, że dwóch poważnych dyrektorów pielęgnuje wymagającą formę korzystania z wzajemnej pomocy mentoringowej” – kontynnując temat mentoringu Piotr Kociołek, ekspert projektów rozwojowych i Partner w DBM Polska, proponuje spojrzeć na ten proces od strony  głównego zainteresowanego, czyli osoby mentorowanej.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - GRUDZIEŃ 2011

WYDANIE SPECJALNE ŚWIĄTECZNE
Są firmy, które programy dobroczynne i prospołeczne wpisują do swoich strategii. Ale jest wiele takich, gdzie pomaga się całkowicie spontanicznie, a inicjatywa często wychodzi od konkretnego pracownika lub działu HR.
więcej >

DBM POLSKA NA KONGRESIE KADRY - JESIEŃ 2011

Jesienny Kongres odbył się pod hasłem „20 lat minęło - Innowacje, trendy, wyzwania”. Trudno było jednak odnaleźć w wystąpieniach jakąś zaskakującą refleksję związaną ze zmianą roli HR w Polsce.
więcej >

TRANSITION & TALENT - NEWSLETTER DBM POLSKA - LISTOPAD 2011

Programy Dobrowolnych Odejść są popularnym sposobem obniżania etatyzacji, a zatem poziomu kosztów, stosowanym zwłaszcza w sytuacjach, gdy regulacje wewnętrzne lub zewnętrzne (w tym uzgodnienia z partnerami społecznymi) wykluczają lub utrudniają przeprowadzenie standardowej restrukturyzacji. PDO oznacza zazwyczaj dla firmy...
więcej >

NEWSLETTER DBM POLSKA – WRZESIEŃ 2011 – WYDANIE JUBILEUSZOWE

Co mają wspólnego amerykańscy żołnierze z outplacementem? Dlaczego pracownicy sami nie kupują programów wsparcia w poszukiwaniu nowej pracy?
więcej >

JUBILEUSZ CZYLI 10 LAT DBM POLSKA

Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym dla nas dniu. Dziękujemy też za wszelkie przesłane życzenia i dowody przyjaźni. Przyjmujemy je jako duże zobowiązanie na kolejne lata.
więcej >

WIRTUALNE TARGI PRACY MONSTERPOLSKA.PL PO RAZ TRZECI

Poszukujący pracy internauci po raz kolejny będą mogli skorzystać z możliwości udziału w Wirtualnych Targach Pracy Monsterpolska.pl. Trzecia już edycja targów odbędzie się w dniach 10-14 października 2011 roku.
więcej >

NEWSLETTER DBM POLSKA – WRZESIEŃ 2011

We współczesnym świecie nie wypada nie kochać zmian. „Zmiana to szansa”, „zmiany są dobre” - te powiedzenia towarzyszą obecnej rzeczywistości korporacyjnej.
więcej >

NEWSLETTER DBM - LIPIEC/ SIERPIEŃ 2011

Nie bez przyczyny koniec wakacji to początek sezonu rekrutacyjnego. Decydenci wracają do swoich biurek, a w potencjalnych kandydatach dojrzewa chęć zmiany pracy na inną, lepszą. O tym, dlaczego urlopy często kończą się decyzjami o złożeniu wypowiedzenia pisze: Katarzyna Pieciul, ekspert zarządzania karierą, szefowa konsultantów DBM.
więcej >

DBM KIBICOWAŁ SKUTECZNIE

Chorwacja, czerwiec 2011
Wielokrotnie deklarując wagę wspierania Talentów i zachęcając do tego innych, sami zdecydowaliśmy się
więcej >

BeKnown™ - RUSZA GLOBALNA APLIKACJA NA FACEBOOKA

Warszawa, czerwiec 2011
Partner biznesowy DBM Polska, firma rekrutacyjna Monster wprowadza globalną aplikację na Facebooka - BeKnown™.
więcej >

NEWSLETTER DBM – CZERWIEC 2011

O wyzwaniach, jakie pojawiają się przy okazji realizacji programów rozwojowych dla młodych pracowników pisze Piotr Kociołek, Partner Zarządzający DBM Polska.
więcej >

TEAM COACHING WE WROCŁAWIU

Wrocław, czerwiec 2011
Istota zespołowego przywództwa wypełniła dyskusję w trakcie spotkania DBM z HR Managerami we Wrocławiu. Mówiliśmy o modelu „teamowym” oraz o wartości, jaką może wygenerować zespół, który świadomie bierze odpowiedzialność za swoją pracę.
więcej >

NEWSLETTER DBM – MAJ 2011

Rzetelne referencje mogą pomóc podjąć decyzję o zatrudnieniu określonego kandydata. Jeśli tak jest, to czemu w praktyce formalne sprawdzanie referencji nie jest regułą a, według naszych obserwacji, dotyczy ok. 10% rekrutacji?
więcej >

O TALENTACH NA KONGRESIE KADRY

Warszawa, maj 2011
Kliknij więcej, aby zobaczyć wystąpienie Piotra Kociołka „Programy dla Talentów: inwestycja w pracownika, czy może w konkurencję?”
więcej >

NEWSLETTER DBM - KWIECIEŃ 2011

Otrzymaliśmy właśnie raport z niezależnych zewnętrznych badań rynku outplacement. To drugie takie badanie w historii naszej firmy. Pierwsze zlecaliśmy w 2005 roku i gołym okiem widać, że zmiany, które nastąpiły w Polsce w zakresie korzystania z tego typu usług są duże. Wyniki badań komentuje Agnieszka Jagiełka, Dyrektor Sprzedaży i Partner Zarządzający DBM Polska.
więcej >

JAK SKUTECZENIE DOTRZEĆ NA SZCZYT?

Poznań, kwiecień 2011
Jak skutecznie dotrzeć na szczyt? I jak się zdobywa wszystkie ośmiotysięczniki? A także czego trzeba się nauczyć o sobie i współpracy z innymi, aby takie cele osiągać – pytaliśmy Piotra Pustelnika, himalaistę, trzeciego Polaka, który zdobył Koronę Himalajów, uwieńczając swój sukces zdobyciem Annapurny w 2010 roku.
więcej >

NEWSLETTER DBM – MARZEC 2011

Program outplacement bez doradztwa związanego z otwarciem własnego biznesu? Dziś praktycznie nie do pomyślenia. Z roku na rok rośnie liczba osób deklarujących chęć wystartowania z własnym biznesem. Czym się kierują i dlaczego tak rzadko dopinają swego? Przeczytaj komentarz Ewy Ptaszyńskiej, Dyrektora Operacyjnego i Partnera Zarządzającego DBM Polska.
więcej >

ZAWODOWE ROZWIJANIE SKRZYDEŁ

Kraków, luty 2011
Jak HR-owcy mogą wspierać kariery innych pracowników dbając jednocześnie o rozwój własnej drogi zawodowej…
więcej >

NEWSLETTER DBM – LUTY 2011

Zatrudniani do pracy menedżerowie oceniają firmę już od pierwszego kontaktu w ramach prowadzonej rekrutacji, a swoje spostrzeżenia weryfikują na etapie wdrożenia do pracy i pierwszych dni w nowej organizacji. Czy firmy w Polsce stosują procesy on-boardingu? Wyniki najnowszych badań dotyczących procesów rekrutacji i wdrożenia do pracy przedstawia i komentuje Katarzyna Pieciul, ekspert zarządzania karierą, szefowa zespołu konsultantów DBM Polska.
więcej >

HEAD ON THE TOP - spotkanie dla headhunterów

Warszawa, luty 2011
Za nami pierwsze networkingowe spotkanie dla rekruterów pod hasłem HEAD ON THE TOP.
więcej >

NEWSLETTER DBM – STYCZEŃ 2011

O tym, jak nie rozbić się na rafach, które pojawiają się w trakcie realizacji programów
dla Talentów mówi Piotr Kociołek, Senior Coach i Partner Zarządzający DBM Polska.
więcej >

NEWSLETTER DBM – GRUDZIEŃ 2010

Coraz częściej od naszych klientów, menedżerów i specjalistów z dużych firm słyszymy o potrzebie aktywności zawodowej, która będzie miała głębszy sens. Dzięki której będą mogli wdrażać i, co ważne, wyrażać duchowe i społeczne wartości. Ponieważ grudniowy numer naszego Newslettera ukazuje się tuż przed Świętami, więc postanowiliśmy opowiedzieć w nim o projekcie, który kieruje nasze myślenie o biznesie na nieco inne tory.
więcej >

NEWSLETTER DBM POLSKA

Warszawa, listopad 2010
„Bądź dla mnie sprawnym Project Managerem” – najczęściej takie oczekiwanie wyraża się w słowach „zajmij się proszę jeszcze tą sprawą” i oznacza przesiedzenie najbliższych wieczorów w biurze…
O nadmiarowych oczekiwaniach szefów biznesu i innych wyzwaniach, jakie sygnalizowali nam w trakcie jesiennej edycji kongresu KADRY HRowcy mówi w listopadowym Newsletterze DBM Kasia Pieciul, ekspert zarządzania karierą i szefowa zespołu konsultantów DBM Polska.
więcej >

INDYWIDUALNY COACHING NA JESIENNYCH KADRACH

Warszawa, listopad 2010
Coachowie DBM do dyspozycji uczestników XII edycji Kongresu KADRY
więcej >

NEWSLETTER DBM POLSKA

Warszawa, październik 2010
Jesienią kilka dużych firm w Niemczech (między innymi Deutsche Post, Deutsche Telekom, Procter&Gamble) rozpoczyna anonimowe rekrutacje. Osoba ubiegająca się o pracę nie będzie musiała podawać nazwiska, wieku, płci, pochodzenia, ani załączać zdjęcia.
więcej >

PRZYWÓDZTWO I MISTRZOSTWO SĄ DŁUGODYSTANSOWE

Warszawa, październik 2010
O typach inteligencji Lidera Kompletnego mówili szefom HR na Zamku Królewskim Robert Korzeniowski i Piotr Kociołek w trakcie śniadania biznesowego połączonego z inspirującą prelekcją.
więcej >

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ PROJEKTU W TECHNICAL CERAMICS

Wrocław, wrzesień 2010
63% zatrudnionych lub otwierających własną działalność gospodarczą – to wynik, który udało się osiągnąć w grupie pracowników poszukujących pracy. Takie efekty przyniósł zaledwie dwumiesięczny program outplacement w likwidowanym zakładzie NTK Technical Ceramics w miejscowości Jelcz-Laskowice k./Wrocławia.
więcej >

O DYLEMATACH HR MENEDŻERÓW W BIAŁEJ FABRYCE

Łódź, wrzesień 2010
Jakie są możliwe drogi kariery Dyrektora Personalnego i jakie narzędzia pomagają w kształtowaniu własnego rozwoju zawodowego – o tym mówił Szefom Działów Personalnych  Paweł Gniazdowski, ekspert zarządzania karierami menedżerów i Szef DBM Polska.
więcej >

PROGRAM OUTPLACEMENT DLA PRACOWNIKÓW AKZO NOBEL

Włocławek, sierpień 2010
Ruszył program outplacement dla pracowników z zamykanej fabryki Akzo Nobel we Włocławku. Projekt udało się wdrożyć dzięki samym pracownikom i ich determinacji.
więcej >

PRZYWÓDZTWA NA WARTOŚCIACH W POZNANIU

Poznań, maj 2010
Na przykładzie najnowszego projektu dla menedżerów w BZ WBK, Elżbieta Krauze – dyrektor oddziału banku we Wrocławiu i Piotr Kociołek – partner zarządzający DBM Polska, przedstawili innowacyjne sposoby rozwijania kompetencji liderów.
więcej >

DZIAŁA JUŻ NASZE NOWE BIURO W KRAKOWIE

Kraków, maj 2010
Warsztat o roli HR w zmianie, rysunek Andrzeja Mleczki na parasolkach i okoń morski w sezamie – tak otwieraliśmy nowe biuro DBM w Krakowie.
więcej >